O nas

IMGP95642021

Nasza historia w skrócie

AG Bay Surf to córka firmy AG Bałtyk Sport, która od 2002 roku prowadzi ośrodki przeznaczone na organizację obozów sportowych, kolonii i zielonych szkół zarówno w Pucku, jak i Krynicy-Zdrój. Każdego roku z naszych usług korzysta około 4 tysięcy młodych sportowców. Pomysł na stworzenie szkółki oraz wypożyczalni sprzętu do windsurfingu w Pucku narodził się właśnie na życzenie naszych gości. To oni zapragnęli urozmaicić czas swojego pobytu o sport, do którego uprawiania nie ma lepszego akwenu niż Zatoka Pucka, wraz ze swoją płytką, ciepłą wodą. Oferujemy swoim klientom najnowszy sprzęt: deski SUP/wind firmy RRD i pędniki Infinity oraz profesjonalną, doświadczoną opiekę instruktorską.

Nasza kadra

Tomek

Koordynator AG BAY SURF. Instruktor windsurfingu z wieloletnim stażem zarówno w Polsce, jak i w Chorwacji. Absolwent AWF Kraków. Tomek jest także instruktorem pływania , narciarstwa i animatorem wolnego czasu. Zimą jako właściciel firmy”2DESKI” organizuje grupowe (i nie tylko) wyjazdy na narty w Polsce i zagranicą. Prawdziwy profesjonalista w tym co robi.

Natalia

Uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona do świata. Uwielbia pracę z dziećmi. Absolwentka krakowskiego AWF, oprócz szkolenia na windsurfingu swoje wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała prowadząc obozy przygodowe, pracując jako pilot wycieczek oraz animator czasu wolnego i instruktor narciarstwa.

Grzegorz

Prawdziwy dinozaur na wodzie? Od ponad 30 lat miłośnik windsurfingu i kitesurfingu. W młodości żeglarz kadry narodowej. Mieszkaniec Pucka od urodzenia, akwen Zatoki Puckiej zna jak mało kto. U nas głównie dba o bezpieczeństwo dzieci asekurując ich poczynania z motorówki. Absolwent AWF w Gdańsku.

Szymon

Młody instruktor, pasjonat wody ze świetnym podejściem do najmłodszych adeptów winda. Kreatywny, nawet podczas flauty znajdzie sposób na interesujące zajęcia na wodzie.

Franek

Doświadczony instruktor windsurfingu i kitesurfingu, były zawodnik w windsurfingowej klasie Bic Techno. Uczestnik Mistrzostw Polski, Europy i Świata. W wolnych chwilach podróżuje, interesuje się sportem, geografią, ale też filmografią oraz rozwijającą się technologią. Oprócz tego, możecie wieczorami przekonać się, jak sprawdza się w roli DJa 😉

Piotrek

Czynny nauczyciel wychowania fizycznego, ukończył Gdański AWFiS. Od 10 lat jako instruktor związany z żeglarskim światem. Popłynie na wszystkim, co porusza się po wodzie ;), ale najwięcej frajdy daje Mu windsurfing.  Drugą miłością Piotrka są góry- w każdej wolnej chwili ucieka tam znad morza.

Galeria

Lokalizacja

rrd-longrider-softskin-Y25-742x1030

Sprzęt

Nasza oferta obejmuje nowe inwestycje, w tym najnowszej generacji sprzęt ułatwiający naukę adeptom windsurfingu. Chodzi przede wszystkim o pędnik Infinity (żagle od 1 – 4 m kw powierzchni – dostosowane do każdych warunków pogodowych i doświadczenia kursantów) oraz jedną z najlepszych na świecie desek windsurfingowych renomowanej firmy Roberto Ricci Design (to technologiczne cacko, które dzięki dużej wyporności i wytrzymałości sprawia, że nadaje się idealnie do nauki)!

Obecnie do dyspozycji początkującym naukę oferujemy 50 desek i 60 pędników, a to tego pIanki i kamizelki. Posiadamy również ponton do asekuracji na wodzie.

Akwen

Zatoka Pucka to prawdziwy raj dla windsurferów i kitesurferów. Jej płytkie i spokojne wody – a zatem stosunkowo równy wiatr – stwarzają wręcz idealne warunki do uprawiania wielkich sportów wodnych. Pod tym względem jest to jeden z najlepszych akwenów zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Na południe od Mierzei Helskiej płycizna rozciąga się daleko od brzegu, co jest nie bez znaczenia zwłaszcza dla początkujących żeglarzy. Kolejnym plusem tego obszaru jest temperatura. Dzięki wspomnianym już niskim poziomie, wody zatoki nagrzewają się bardzo szybko, osiągając zwykle o kilka st. C. wyższą niż na otwartym morzu.